Je to DAR, takové náročňátko

Sedíte doma na gauči, tak nějak zkroucená až spíš zhroucená, a na klíně vám brečí malý uzlíček. Prohlížíte si ho a přemýšlíte, jak to bude dál.

Máte úžasné zdravé miminko. Měla byste být vděčná a šťastná. Místo toho se ve vás mísí pocit zoufalství, beznaděje a vzteku. Nikdo…

NIKDO vám neřekl, že to může být tak těžké, že si můžete připadat totálně k ničemu a že dokonce občas můžete mít pocit, že váš život skončil.

Jasně, že jste ráda, že máte zdravé miminko. Jen ta radost z toho jako by se ztrácela pod nánosem únavy a toho neustálého pláče

První rok s miminkem

Je to prokletí?

A já vám teď něco povím. Možná si budete klepat na čelo, možná dostanete záchvat smíchu (zoufalého), možná se naštvete, že to jsou „teda kecy“. A možná ucítíte takový malý drobný záblesk naděje…

To, že máte takové miminko, je DAR.

Ano, vypadá možná spíš jako danajský dar. Ale to, co vám vnese do života, z toho si doslova sednete na zadek.

Není to prokletí 🙂

Víte, že maminky hodně plačících dětí, a především urputně neodbytných náročňatek, bývají ty nejšťastnější?

Ta se zbláznila, to je jasný… co je šťastnýho na spoustě pláči a málo spánku?

Představte si, že máte tak nějak pořád málo jídla. Pak máte jednou hodně a cítíte příjemnou úlevu. A pak si představte, že máte kriticky málo jídla, doslova hlady šilháte. A najednou dostane plný talíř jídla. Ta euforie! Ty tvary, barvy, chutě! Mňaaaam! 🙂

Dar?

No a tyhle euforické okamžiky maminky náročňátek zažívají o hodně častěji, než maminky klidných dětí. Zažívají tím citelně víc chvil, kdy se cítí naprosto šťastně a rozradostní je i pro ostatní maminky běžné věci.

  • Také se citelně dřív naučíte být „tady a teď“. Prostě musíte :-).
  • Učíte se pouštět kontrolu nad ostatními a lpění nad děním v životě.
  • Jste nucené zpomalit.
  • A také, a to je pro budoucí život hodně cenné, začnete zkoumat sebe, své pocity, své opravdové potřeby a co vám dělá radost.
  • V neposlední řadě začínáte být proaktivní a také si zvykáte na to, že se něco neustále mění a je třeba hledat stále nová řešení.

Takže takový bezplatný seberozvoj 🙂

Schopnost vnímat víc život i sebe samu je pro vás dar do celého následujícího života ♥

Přidejte se k nám a získejte podporu pro první rok s miminkem TADY. 

První rok s miminkem

„Jsem mamka dvou dcer, divoženek se spoustou energie a mých velkých učitelek, a mým cílem je předat Ti tipy, jak si život s dětmi užívat. Baví mě cestování, koučink, focení, tanec, seberozvoj a piplání se v problémech do detailu, abych pak z řešení sestavila svůj vlastní srozumitelný systém, který jde předat dál :)"
Komentáře
  1. Lucie napsal:

    Sestřička v porodnici měla pravdu! Jsi úžasně pozitivní! 😉

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.